top of page
יוכי שגב - דף הבית
 • תמונת הסופר/תיוכי שגב

למה גוגל לא מאנדקס את האתר שלי? הנה הפתרון!

עודכן: 1 בפבר׳

גוגל הוא ממנועי החיפוש הגדול בעולם, והוא מספק גישה למידע עבור מיליארדי אנשים בכל יום. אם אתם רוצים שהאתר שלכם יהיה נגיש לקהל רחב ככל האפשר, חשוב שהבוטים (עכבישים) של גוגל יבקרו בו לעיתים קרובות ויאנדקסו אותו. יחד עם זאת, אם אתם מתקשים לגרום לבוטים של גוגל לשים לב לאתר שלכם ולתוכן חדש, אתם ממש לא לבד.


נוכחות אינטרנטית חזקה חיונית הן לאנשים פרטיים והן לעסקים. אופטימיזציה של האתר עבור מנוע החיפוש של גוגל, היא אחד הגורמים המרכזיים בשיפור הנראות שלו. זה כרוך בביצוע מחקר מילות מפתח, אופטימיזציה של דפים בודדים, ותשומת לב SEO טכני, אבל לא רק זה.


ניתן להגדיל סיכויים לדירוג גבוה יותר בדפי תוצאות מנוע החיפוש, אשר בתורו יכול לעזור למשוך יותר תנועה אורגנית. בפוסט זה, נחקור כמה טכניקות שיביאו את הבוטים של גוגל לשים לב לאתר ולסרוק אותו לעיתים קרובות.


הרובוט של גוגל בודק אתר אינטרנט
הרובוט של גוגל בודק אתר אינטרנט

מהו קידום אתרים?

ה- SEO מייצג אופטימיזציה למנועי חיפוש. זהו תהליך של אופטימיזציה של האתר כדי לדרג גבוה יותר בדפי תוצאות מנוע החיפוש (SERPs) עבור מילות מפתח וביטויים ספציפיים. המטרה של SEO היא להגדיל נראות ותנועה לאתר באמצעות תוצאות חיפוש אורגניות. קידום אתרים הוא תחום מורכב ומשתנה ללא הרף, אך הוא חיוני לכל אתר אינטרנט שרוצה שגוגל ישים לב אליו ולמשוך יותר מבקרים.


ה- SEO כולל מספר טכניקות, כולל מחקר מילות מפתח, אופטימיזציה בדף, בניית קישורים ויצירת תוכן. על ידי שימוש בטכניקות אלה, ניתן לשפר רלוונטיות וסמכות האתר בעיני מנועי החיפוש, מה שיביא לדירוג גבוה יותר ולתנועה רבה יותר. קידום אתרים אינו תהליך חד פעמי, אלא מאמץ מתמשך לשמר ולשפר נראות ודירוג של האתר שלכם לאורך זמן.


כבעלי אתר, SEO הוא קריטי להצלחה. על ידי אופטימיזציה של האתר עבור מנועי החיפוש, ניתן למשוך יותר קוראים, להגדיל הכנסות, ולבסס עצמך כסמכות בתחום. אל תתנו לאתר שלכם להיעלם ממנועי החיפוש – השקיעו בקידום אתרים ותתחילו לראות תוצאות!


מדוע חשוב שגוגל יבקר באתר שלכם?

גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם, והוא אחראי להבאת כמות משמעותית של תנועה לאתרים. אם גוגל לא יבקר ויסרוק את האתר שלכם, האתר לא יאונדקס ולא יופיע בתוצאות החיפוששלו . משמעות הדבר היא שלקוחות פוטנציאליים לא יוכלו למצוא את האתר, ואתם תפסידו תנועה והכנסות יקרות.


כדי לגרום לגוגל לשים לב לאתר נדרש שילוב של אופטימיזציה טכנית ותוכן. אופטימיזציה טכנית כרוכה בהבטחה שהאתר יהיה קל עבור גוגל לסרוק ולאנדקס, בעוד אופטימיזציה לתוכן כוללת יצירת תוכן איכותי ורלוונטי שמתאים לכוונת החיפוש. על ידי אופטימיזציה של האתר עבור גוגל, ניתן להגדיל סיכויים לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש, אשר יוביל לתנועה אורגנית יותר ונראות טובה יותר עבור המותג.


אופטימיזציה לאתר עבור גוגל

כשמדובר בתשומת לב של גוגל, אופטימיזציה לאתר הוא המפתח. על ידי שיפור הדירוג במנועי החיפוש, ניתן למשוך יותר תנועה אורגנית ולהגדיל נראות דיגיטלית. להלן המרכיבים העיקריים של אופטימיזציה לאתר שיש להתמקד בהם:


 1. מחקר מילות מפתח: ערכו מחקר מילות מפתח יסודי כדי לזהות מונחים וביטויים שקהל היעד שלכם מחפש. השתמשו בכלים כמו מתכנן מילות המפתח של גוגל או AHREFS כדי לחשוף מילות מפתח בנפח גבוה ובתחרות נמוכה שתוכלו לשלב בתוכן.

 2. אופטימיזציה לדף: בצע אופטימיזציה של תוכן האתר, תגיות המטא וכתובות האתרים. ודאו שלדפים יש כותרות תיאוריות ותיאורי מטא, כולל כותרות רלוונטיות והשתמש בתגי alt עשירים במילות מפתח עבור התמונות. על ידי אופטימיזציה של תמונות בדף, ניתן להקל על מנוע החיפוש של גוגל להבין טוב יותר את האתר ולאנדקס את האתר.

 3. קידום אתרים טכני: שפרו היבטים הטכניים של האתר כדי לשפר את יכולת הסריקה והאינדקס שלו ע"י גוגל. זה כולל אופטימיזציה של מהירות האתר, רספונסיביות, תיקון קישורים שבורים ויצירת מפת אתר. אתר אינטרנט מבוסס מבחינה טכנית סביר יותר לדרג גבוה יותר בתוצאות מנוע החיפוש.


זכרו לעקוב באופן קבוע אחר ביצועי האתר באמצעות כלים כמו גוגל אנליטיקס כדי לעקוב אחר ההתקדמות ולבצע את ההתאמות הדרושות.


צרו יותר קליקים אורגניים

שיפור הנראות של האתר בגוגל כרוך ביותר מאשר רק לגרום לו להיות מדורג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. זה גם דורש יצירת קליקים אורגניים ממשתמשים שמחפשים באופן פעיל תוכן הקשור לאתר. הנה כמה אסטרטגיות שיעזרו לכם להגדיל שיעורי הקליקים ולמשוך יותר תנועה אורגנית:


 1. צרו מטא-תגים משכנעים: מטא-תגים, כמו תגי כותרת ותיאורי מטא, מוצגים בתוצאות החיפוש ויכולים להשפיע על שיעורי ההקלקות. ודאו שהמטא תגים מתארים במדויק את תוכן הדפים וכוללים מילות מפתח רלוונטיות כדי לפתות משתמשים ללחוץ על הרישומים.

 2. אופטימיזציה של כותרות: כותרות דפים הן מרכיב חשוב נוסף שיכול להשפיע על שיעורי ההקלקות. השתמשו בכותרות תיאוריות ומרתקות שמעבירות בבירור על מה הדף עוסק ומעודדות משתמשים ללחוץ.

 3. הוסף סימון נתונים מובנים: יישום סימון נתונים מובנים יכול לשפר את רישומי החיפוש על-ידי הצגת מידע נוסף, כגון דירוגי כוכבים, מחירי מוצרים או תאריכי אירועים. מידע נוסף זה יכול להפוך רישומים למושכים יותר ולהגדיל סבירות שמשתמשים ילחצו עליהם.

 4. אופטימיזציה של מבנה כתובות ה-URL: השתמשו בכתובות URL נקיות ותיאוריות הכוללות מילות מפתח רלוונטיות ובאנגלית. הימנע משימוש בכתובות URL ארוכות ומורכבות שעלולות לבלבל או להרתיע משתמשים מללחוץ.


זכרו שיצירת קליקים אורגניים חשובה לא רק להגדלת נראות האתר בגוגל, אלא גם להוביל למעורבות והמרות גבוהות יותר.


שפרו יכולת סריקת האתר

היבט מכריע שיכול לגרום לגוגל לשים לב לאתר הוא להבטיח שהוא ניתן לסריקה בקלות על ידי בוטים של מנועי חיפוש. כאשר בוטים של מנועי חיפוש סורקים את האתר, הם מגלים ומאנדקסים דפי אינטרנט באתר, מה שעוזר לשפר נראות של האתר בתוצאות החיפוש:


 1. אופטימיזציה של מבנה האתר: מבנה אתר מאורגן והיררכי הוא חיוני עבור סורקי מנוע החיפוש לנווט באתר האינטרנט. צרו היררכיה לוגית של דפים, עם קטגוריות וקטגוריות משנה ברורות. כל עמוד צריך להיות מקושר באופן פנימי עם טקסטים עוגנים תיאוריים כדי להקל על הזחילה.

 2. שפרו מהירות הדף: אתר אינטרנט שטוען לאט יכול להשפיע לרעה על יכולת הסריקה. מטבו ביצועי האתר על ידי דחיסת תמונות (העבירו לפורמט WEBP), צמצום קוד וקיצור זמן התגובה של השרת. השתמשו בכלים כמו גוגל PageSpeed Insights כדי לזהות תחומים לשיפור.

 3. צרו מפת אתר מסוג XML : מפת אתר XML היא קובץ המפרט את כל הדפים באתר האינטרנט, ומסייע לרובוטים של מנועי חיפוש לסרוק ולאנדקס את התוכן בצורה יעילה יותר. שלחו מפת אתר XML לגוגל סרץ קונסול כדי להבטיח שכל הדפים יתגלו.

 4. תיקון קישורים שבורים: קישורים שבורים יכולים למנוע מהבוטים של מנועי החיפוש לסרוק את האתר ביעילות. בצעו באופן קבוע ביקורות קישורים כדי לזהות ולתקן קישורים שבורים. השתמשו בכלים כמו Screaming Frog כדי לזהות קישורים שבורים באתר.

 5. השתמשו ברובוטים.txt : הקובץ .txt אומר לבוטים של מנועי החיפוש, גוגל ואחרים, אילו חלקים באתר לסרוק ומאילו חלקים להתעלם. ודאו שקובץ.txt  מוגדר כראוי כדי לאפשר לרובוטים של מנועי החיפוש לגשת לתוכן חשוב.


זכרו, ככל שקל יותר לבוטים של מנועי חיפוש לסרוק ולאנדקס את התוכן, כך גדלים הסיכויים לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש.

בנו קישורים נכנסים באיכות גבוהה

אחת הדרכים היעילות ביותר לשפר נראות האתר בגוגל היא על ידי בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה. קישורים נכנסים הם קישורים מאתרים אחרים המפנים לאתר. גוגל רואה בקישורים נכנסים אלה הצבעת אמון, המעידה על כך שהאתר אמין ורלוונטי. הנה כמה טכניקות לרכישת קישורים נכנסים סמכותיים:


 1. בלוג אורח: חפשו אתרים מכובדים בתעשייה שמקבלים פוסטים אורחים. על ידי כתיבת תוכן בעל ערך עבור אתרים אלה, ניתן לכלול קישור חזרה לאתר האינטרנט, קבלת חשיפה ובניית סמכות.

 2. הסברה: פנו לבעלי אתרים אחרים ולמשפיעים בנישה שלכם. הצע לשתף פעולה בתוכן, לספק המלצות או להשתתף בראיונות. בתמורה, הם עשויים לקשר בחזרה לאתר.

 3. קידום תוכן: צור תוכן איכותי עבור בני אדם ולא עבור גוגל. תוכן שניתן לשיתוף ומושך באופן טבעי קישורים נכנסים. קדמו את התוכן שלכם באמצעות מדיה חברתית, תפוצה בדוא"ל כדי להגדיל את התפוצה והנראות שלו.

 4. תיקון קישורים שבורים: מצאו קישורים מנותקים באתרים סמכותיים בתעשייה. פנו לבעל האתר והציעו להחליף את הקישור השבור בקישור לתוכן הרלוונטי שלכם.

 5. טיוב קישורים: נטרו אזכורים או הפניות שאינם כוללים קישור. פנו לבעל האתר ובקשו לעדכן את האזכור עם קישור לאתר.


זכרו, חשוב להתמקד באיכות ולא בכמות כשמדובר בקישורים נכנסים. כוונו לקישורים מאתרים מכובדים רלוונטיים בתעשייה. הימנעו משיטות בניית קישורים ספאמיות, מכיוון שגוגל יכול להעניש את האתר על עיסוק בטקטיקות מניפולטיביות.


הישארו מעודכנים עם מגמות SEO וקידום אתרים

להישאר מעודכנים לגבי מגמות SEO האחרונות הוא חיוני לשיפור הנראות של האתר בגוגל. עולם האופטימיזציה למנועי חיפוש מתפתח כל הזמן, ומה שעבד אתמול אולי לא יעבוד היום. כדי להבטיח שאתם מיישמים אסטרטגיות יעילות ביותר, הנה טיפים שיעזרו לכם להישאר מעודכנים:


 1. עקבו אחר מומחי SEO ובלוגים בתעשייה: אחת הדרכים הטובות ביותר להישאר מעודכנים היא על ידי מעקב אחר מומחי SEO ידועים ובלוגים בתעשייה. מומחים משתפים לעתים קרובות תובנות, טיפים ואסטרטגיות חשובים שיכולים לעזור לשפר דירוג האתר. כמה מומחי SEO ידועים שכדאי לשקול לעקוב אחריהם כוללים את ניל פאטל, MOZ ו-Search Engine Journal.

 2. להשתתף בכנסים SEO ו בוובינרים: השתתפות בכנסי SEO וסמינרים היא דרך מצוינת להישאר מעודכנים עם המגמות האחרונות. אירועים אלה מפגישים אנשי מקצוע בתעשייה ומובילי דעה החולקים ידע וחוויות. ניתן ללמוד על טכניקות, כלים ואסטרטגיות חדשים שיכולים לתת לאתר יתרון בנוף התחרותי.

 3. הצטרפו לקהילות SEO: להיות חלק מקהילות SEO יכול לספק לך פלטפורמה להתחבר עם אנשי מקצוע אחרים ולשמור על קשר עם המגמות האחרונות. פלטפורמות כמו Reddit ופורומים כמו פורום השאלות והתשובות של MOZ מאפשרים להשתתף בדיונים, לשאול שאלות וללמוד מאחרים בתעשייה.

 4. השתמשו בכלי SEO ואנליטיקה: השתמשו בכלי SEO וניתוח כדי להישאר מעודכנים לגבי מה עובד ומה צריך לשפר. כלים כמו גוגל אנליטיקס ו- Ahrefs יכולים לספק נתונים חשובים על ביצועי האתר, דירוג מילות מפתח וקישורים נכנסים. ניתוח נתונים אלה יכול לסייע לזהות אזורים שבהם עליכם לבצע התאמות כדי להקדים את המתחרים.


זכרו עולם SEO מתפתח כל הזמן, ויש להישאר מעודכנים עם הטרנדים האחרונים. כך ניתן להבטיח שתהליך האופטימיזציה לאתר מגיע למלוא הפוטנציאל שלו.


מסקנה

שיפור הנראות של האתר במנוע החיפוש של גוגל הוא חיוני כדי למשוך יותר תנועה אורגנית ולהגדיל נוכחות דיגיטלית. על ידי יישום אסטרטגיות SEO יעילות, כגון אופטימיזציה לאתר, יצירת קליקים אורגניים, שיפור יכולת סריקת האתר, בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה ולהישאר מעודכנים במגמות SEO , ניתן להגביר דירוג במנועי החיפוש ולקבל את תשומת הלב של גוגל.


זכרו, המפתח להצלחה טמון במאמץ עקבי ולהישאר מעודכנים לגבי טכניקות SEO האחרונות. נקטו פעולה עוד היום וראו כיצד האתר שלכם מטפס בדירוג גוגל, מביא לכם יותר חשיפה ובסופו של דבר יותר הצלחה!Commentaires