top of page
יוכי שגב - דף הבית
 • תמונת הסופר/תיוכי שגב

גוגל מיי ביזנס – המדריך השלם לגוגל עסקי

עודכן: 28 בינו׳

גוגל מיי ביזנס / Google My Business הינו כלי רב עוצמה לעסקים מקומיים. הכלי העסקי של גוגל הוקם על מנת לעזור לעסק לבסס נוכחות דיגיטלית, לנהל ביקורות לקוחות, לבלוט מעל המתחרים ולהגדיל את העסק. שימוש נכון ומתמשך בכלי, יכול לתת יתרון גדול על פני מתחרים מקומיים ולא מקומיים בחיפושים במנוע החיפוש של גוגל ובגוגל מפות. בנוסף, המערכת של וויקס עוזרת לנו המשתמשים, להתחבר לפרופיל העסקי בגוגל מיי ביזנס בצורה קלה וידידותית, נבין איך זה קורה ואיך לחסוך בזמני עדכון הפרופיל העסקי?גוגל מיי ביזנס
גוגל מיי ביזנס – המדריך השלם למשתמשי וויקס (אבל לא רק)

כיום, כשכולנו מבינים את החשיבות של עסק דיגיטלי ואת הנראות הדיגיטלית של העסק במנועי החיפוש כגון גוגל, לעסקים מקומיים חשוב מתמיד, להיות בעלי נוכחות דיגיטלית חזקה. גוגל מיי ביזנס/ Google My Business (או בקיצור -GMB ) הוא כלי חינמי של גוגל שיכול לעזור לעשות בדיוק את זה. על ידי יצירת רישום גוגל מיי ביזנס/ Google My Business, אתה יכול לוודא שהעסק שלך יופיע בתוצאות חיפוש מקומיות רלוונטיות של גוגל, להעלות תמונות, מוצרים או שירותים, ניתן לעדכן שעות פתיחה סופי שבוע וימי חופש, ניתן לקבל ביקורות מלקוחות, לנהל את הביקורות ולהשיב להם וכמובן להתחבר עם לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאליים.


איך לקדם את העסק בגוגל ומה זה גוגל מיי ביזנס?

גוגל מיי ביזנס, נקרא גם גוגל עסקי, הוא כלי חינמי המאפשר לעסקים לנהל את הנוכחות הדיגיטלית שלהם ברחבי החיפוש של גוגל (Google) ו- גוגל מפות (Google Maps). אחרי הרשמה ושלב אימות לגוגל מיי ביזנס, גוגל מאפשר לבעל העסק או אנשים מטעמו את יכולות הניהול של גוגל עסקי. ניתן לבצע את הפעולות הבאות:

 • להוסיף את שם העסק, כתובת ומספר הטלפון שלך

 • להציג את שעות העסק והאתר שלך

 • להעלות תמונות של העסק שמבליטות את הייחודיות של העסק שלך

 • להעלות סרטוני תדמית של העסק

 • להציג ביקורות מלקוחות ואפשרות להגיב עליהן

 • לפרסם עדכונים וקידומי מכירות

 • ללחוץ על קישור לגוגל מפות שמציג מסלול הגעה למיקום של העסק

 • להציג סיור וירטואלי של העסק

 • להציג נגישות לנכים

בעצם גוגל נותן לך פרופיל עסקי חינמי בגוגל עסקי, שאותו הוא מראה במרחבי החיפוש של גוגל ומפות גוגל, ללקוחות ולאנשים שמחפשים את העסק שלך או במיקום שלך או במילות חיפוש רלוונטי ותלוי מקום.


תוצאת חיפוש של גוגל מיי ביזנס
תוצאת חיפוש של גוגל מיי ביזנס

קידום אתרים באינטרנט, כיצד גוגל עסקי יכול להועיל לעסק המקומי שלך?


ישנם יתרונות רבים לשימוש בגוגל מיי ביזנס לעסק המקומי שלך, כולל:

 • נראות מוגברת: כשאתה יוצר רישום גוגל מיי ביזנס, העסק שלך יופיע בתוצאות חיפוש מקומיות רלוונטיות בגוגל. משמעות הדבר היא שכאשר אנשים מחפשים עסקים כמו שלך באזור שלך בגוגל, הם יראו את הרישום של העסק שלך, כולל תמונות , מידע על העסק, כתובת, טלפון, אתר אינטרנט, מוצרים, שאלות ותשובות ועוד מידע על העסק, שתבחר להעלות לגוגל מיי ביזנס / Google My Business.

 • נראות בגוגל מפות / Google Maps: העסק שלך יופיע במפות גוגל כולל ציון כתובת כמובן, ובנוסף, יאפשר לצור מסלול נסיעה למשתמש שיבחר בכך.

 • דירוג חיפוש מקומי משופר: קיום רישום GMB (Google My Business) יכול לעזור לעסק שלך לדרג גבוה יותר בתוצאות חיפוש מקומיות. זאת משום שגוגל לוקחת בחשבון את השלמות והדיוק של רישום GMB של עסק בעת קביעת הדירוג שלו.

 • מעורבות לקוחות משופרת: (Google My Business) GMB מאפשר לך להגיב על ביקורות לקוחות, לפרסם עדכונים וקידומים ולענות על שאלות של לקוחות פוטנציאליים. זה יכול לעזור לך לבנות קשרים עם הלקוחות שלך ולעודד אותם לעשות איתך עסקים.

 • מחקר שוק חינם: (Google My Business) GMB מספק לך תובנות וסטטיסטיקות מסוימות לגבי האופן שבו אנשים מוצאים את העסק שלך ומה הם עושים בפרופיל העסקי שלך. מידע זה יכול לעזור לך לקבל החלטות מושכלות לגבי השיווק שלך ככלל ובפרט השיווק הדיגיטלי בגוגל ואסטרטגיית העסק שלך.

קידום האתר בגוגל וכיצד להתחיל עם גוגל עסקי


התחלת העבודה עם גוגל מיי ביזנס היא די פשוטה. צור חשבון Google ואז דרך חיפוש פשוט במרחב החיפוש - גוגל, לרשום גוגל מיי ביזנס / Google My Business. משם ניתן לעקוב אחר ההנחיות של גוגל כדי ליצור את הרישום לעסק שלך.


איך ניצור פרופיל עסקי חזק ועוצמתי בגוגל מיי ביזנס ונקדם את האתר בגוגל?


ככלל, כבעלי עסק, ככל שנשתמש יותר בפרופיל העסקי בגוגל מיי ביזנס בתדירות גבוהה יותר, גוגל יקדם את הנראות הפרופיל העסקי יותר ויותר (לצערנו, גוגל פועל גם לצד ההפוך ) ולכן, חשיבות עליונה לתחזק את הרישום בגוגל מיי ביזנס. איך נתחזק את הפרופיל העסקי בגוגל מיי ביזנס?

 • קודם כל, מלאו את כל הפרטים בפרופיל העסק, הוסיפו תמונות, וידאו, שעות פתיחה, כל מה שגוגל מאפשר לכם- תכניסו לפרופיל העסק. זה רק לטובתכם וזה יעשיר את הלקוחות הקיימים והלקוחות הפוטנציאליים שלכם במידע אודות העסק.

 • חשוב! לדאוג שלקוחות יעלו לגוגל מיי ביזנס את הביקורות שלהם. כן, לבקש מלקוחות בצורה עדינה, אדיבה אך לא מתנצלת, להעלות לשם ביקורת. כשמצאתם את השיטה נכונה לבקשת ביקורות וקבלתן, צרו סיסטם (תהליך קבוע) שיזרים פרופיל העסקי בגוגל מיי ביזנס, ביקורות באופן מתמיד.

 • אל תנסו לרמות עם ביקורות, גוגל יגלו את זה במקודם או מאוחר וימחקו את הביקורות מהפרופיל של העסק. בכל מקרה, עדיף לא להתעסק עם גוגל, תהיו כנים ואמיתיים.

 • אל תציעו תמורה עבור ביקורות וגם אל תדריכו את הלקוחות לתת 5 כוכבים (לפחות לא בכתב ובצורה ישירה), גוגל לא עפים על זה וסביר להניח שיגלו את זה והביקורות ימחקו מהפרופיל העסקי בגוגל מיי ביזנס.

 • דאגו לשירות/ מוצר מעולים כדי שתקבלו ביקורות מעולות.

 • לקוח העלה ביקורת? מצוין, תגיבו על הביקורת. חשוב מאד שתהיה תקשורת דו צדדית.

 • לקוח העלה ביקורת שלילית? לא אסון, אבל צריך לתקן. נסו לראות אם יש משהו שניתן לשנות או לתקן בחוויה הלקוח ו/ או בביקורת שהושארה. אם הביקורת לא עניינית או פוגענית, ניתן לפנות לגוגל ולבקש להסיר אותה. גוגל בתורו יכול לבוא לקראתכם או שלא. אם אין אפשרות להוריד את הביקורת או לשנות אותה, חשוב להגיב ולהסביר מה קרה ולמה, במידת הצורך להתנצל ולקחת אחריות. זכרו, לקוחות פוטנציאליים רבים רואים את הכתוב ומתרשמים מהמקרה ובהחלט גם מהתגובה למקרה. הגיבו בנימוס, ובקורקטיביות


ועוד קצת טיפים ליצירת פרופיל עסקי חזק בגוגל מיי ביזנס:

 • תשקיעו בתמונות וסרטונים באיכות גבוהה של העסק והשתמשו בהם בפרופיל העסקי. אפשר ליצור סרטון תדמית, אפשר סיור וירטואלי, אפשר תמונות שמציגות את העסק /תעודות רלוונטיות/ מוצרים/ לקוחות שמצטלמים עם המוצר או איתכם (כמובן אחרי שקיבלתם אישור לכך). דאגו להעלות תמונות לפרופיל העסקי באופן תדיר, כך גם הפרופיל העסקי יראה מלא ועשיר.

 • ספקו מידע מדויק ועדכני על העסק שלך כמו שעות פתיחה, ימי חופש, מידע על מוצרים, מידע על מיקום ועוד.

 • הגיבו על ביקורות הלקוחות באופן מיידי ומקצועי.

 • פרסמו עדכונים, הנחות או קידומי מכירות באופן קבוע.

 • תעלו שאלות נפוצות ותשובות שיעזרו ללקוחות להגיע אליכם ולבצע רכישה בעסק

קידום אתר בוויקס ואיך המערכת של וויקס עוזרת לנו כמשתמשים בגוגל עסקי?

למעשה המערכת של וויקס דואגת לבעלי אתרים של וויקס -לחיים קלים. בעצם, כבר מהרגע שהאתר מפובלש ויוצא לאור, ניתן לצור בצורה קלה ביותר את הפרופיל העסקי בגוגל מיי ביזנס. היצירה של הפרופיל העסקי בגוגל, נעשת דרך המערכת של וויקס ואין צורך לצאת מהמערכת. מהרגע שיש חיבור ניתן להכנס לפרופיל מהמערכת של וויקס ולעדכן את כל השדות בצורה קלה ונוחה.


חיבור לגוגל מיי ביזנס דרך המערכת של וויקס
חיבור לגוגל מיי ביזנס דרך המערכת של וויקס

חשוב לציין, גם בעלי אתרים שיש להם כבר פרופיל עסקי קיים בגוגל מיי ביזנס יכולים דיי בקלות לחבר את הפרופיל דרך המערכת של וויקס. הדבר היחיד שצריך, הוא יוזר וסיסמא לפרופיל גוגל שעליו נוצר הפרופיל העסקי והחיבור נעשה בצורה קלה מאד. פשוט לעקוב אחרי ההנחיות שבאתר וליצר את הפרופיל / לחבר את הפרופיל. בנוסף, המערכת של וויקס מאפשרת לחבר יותר מפרופיל עסקי אחד של העסק (במידה ויש יותר מפרופיל אחד). כך ניתן לנהל 2 או יותר פרופילי עסק בגוגל, בתול המערכת של וויקס


חוץ מחיבור קל בין האתר לפרופיל בגוגל מיי ביזנס יש עוד יתרונות?

כאשר האתר מחובר לפרופיל שלכם בגוגל ולגוגל מיי ביזנס, ניתן לעדכן את הפרופיל העסקי בכל התמונות והסרטונים שכבר קיימים באתר, מוצרים, טקסטים ועוד. הכל בלחיצת כפתור. בנוסף, ניתן לראות סטטסטיקות של גוגל מיי ביזנס: כמות צפיות בפרופיל העסקי לפי טווחי זמן, כמות לחיצות על האתר, כמות בקשות לקבלת מסלול לבית העסק, כמות הודעות לעסק ועוד.


לסיכום


גוגל מיי ביזנס / Google My Business הוא כלי רב עוצמה וחיוני לקידום העסק במרחב החיפוש של גוגל ובמפות גוגל. הכלי מיועד לכל עסק מקומי (גם לעסקים וירטואליים) לצמוח ולהצליח. על ידי הקדשת זמן ועידכון תדיר של הפרופיל העיסקי של גוגל מיי ביזנס / Google My Business ניתן ליצור פרופיל עסקי חזק שמקדם את העסק שלך במנוע חיפוש של גוגל ע"י חשיפת העסק ללקוחות רבים - קיימים ופוטנציאליים. המערכת של וויקס מאפשרת קישור של הפרופיל העיסקי בגוגל מיי ביזנס ושל האתר, דרך המערכת של וויקס בצורה קלה וידידותית לכל משתמש. החיבור לוויקס מאפשר גם עידכון קל ופשוט של תמונות ,סרטונים וסטטיסטיקות.

Kommentare