top of page
יוכי שגב - דף הבית
  • תמונת הסופר/תיוכי שגב

דרכים להקדים את המתחרים: תובנות על מחקר מתחרים מבעלי אתרים מובילים

עודכן: 22 בינו׳


מחקר מתחרים הוא היבט קריטי של הסתכלות קדימה בתעשיית כתיבת התוכן הדי תחרותית היום. על ידי הבנת האסטרטגיות והטקטיקות בהן משתמשים המתחרים, נוכל לקבל תובנות יקרות ערך שיעזרו לנו לשפר את העסק ולהקדים את המתחרים.

בפוסט זה, נחקור חשיבות ביצוע מחקר מתחרים ונספק תובנות חשובות מבעלי אתרים מובילים בתעשייה. נגלה מה עובד עבור אחרים ואיך זיהוי פערים בשוק יכול לתת לנו יתרון תחרותי ולעזור לנו להישאר בקדמת עולם כתיבת התוכן המהיר והמתפתח ללא הרף.


בעל עסק כותב הרבה פתקיות במסגרת מחקר מתחרים
מחקר מתחרים

היתרונות של מחקר מתחרים

מחקר מתחרים הוא תהליך חיוני עבור כל בעל אתר המעוניין להקדים את המתחרים. על ידי הבנת מה המתחרים עושים, ניתן לקבל תובנות יקרות ערך ולזהות הזדמנויות לשיפור האסטרטגיות.

הנה כמה יתרונות מרכזיים לביצוע מחקר מתחרים:


1.     זהו מגמות שוק: על ידי מחקר וניתוח פעילויות מתחרים, ניתן לקבל הבנה טובה יותר על מגמות השוק האחרונות והעדפות הצרכנים. זה מאפשר לנו להתאים אסטרטגיות בהתאם ולהישאר רלוונטיים בתעשייה.

2.     גלו הזדמנויות חדשות: מחקר מתחרים יכול לעזור לזהות פערים בשוק שהמתחרים אולי התעלמו מהם. על ידי ניצול הזדמנויות אלה, ניתן למשוך קהלים חדשים והגדלת נתח שוק.

3.     שיפור המוצר או השירות: על ידי למידה מחקר וניתוח מוצרים של מתחרים, ניתן לזהות תחומים שבהם יש מקום לשיפור המוצרים או השירותים. הדבר מאפשר לספק ערך טוב יותר ללקוחות ולבדל את המוצרים/ שירותים שלנו מהמתחרים.

4.     אופטימיזציה של אסטרטגיות השיווק: מחקר מתחרים יכול לספק תובנות חשובות לגבי טקטיקות השיווק וקמפיינים מתחרים. על ידי ניתוח ההצלחות והכישלונות שלהם, ניתן לחדד אסטרטגיות שיווק  ולקבל החלטות הרבה יותר מושכלות.

 

5.     הישארו לפני המגמות בתעשייה: על ידי ניטור פעילויות המתחרים ע"י מחקר, ניתן להישאר מעודכנים בהתפתחויות ובחידושים האחרונים בתעשייה. זה מאפשר לנו להסתגל במהירות ולהקדים את המתחרים.

איך עושים מחקר מתחרים

ביצוע מחקר מתחרים הוא גורם מכריע כדי להישאר לפני המתחרים בשוק. הנה הוראות שלב אחר שלב כיצד לנהל ביעילות מחקר מתחרים:

1.     התמקדו בנישה שלכם: למרות שזה חיוני להיות מודעים לתחרות הכוללת בשוק, אל תשכחו לצלול עמוק לתוך הנישה הספציפית שלכם. נתחו וחקרו מתחרים שפונים לאותו שוק נישה כדי לקבל תובנות ממוקדות יותר.

2.     זהו מתחרים עיקריים: התחלו את המחקר על ידי זיהוי והבנה מי המתחרים העיקריים  בשוק. ניתן לעשות זאת על ידי ביצוע חיפוש פשוט בגוגל או באמצעות כלי מחקר מתחרים קיימים בשוק.

3.     נתחו נוכחות הדיגיטלית: לאחר שזיהיתם את המתחרים שלכם, נתחו נוכחות דיגיטלית שלהם. בקרו באתרי האינטרנט שלהם, בפרופילי הרשתות החברתיות ובפלטפורמות דיגיטליות אחרות כדי להבין את המיתוג, המסרים והאסטרטגיה המקוונת הכוללת שלהם.

4.     עקבו אחר פעילותם: עקבו מקרוב אחר פעילות המתחרים. הירשמו לניוזלטרים שלהם, עקבו אחר חשבונות המדיה החברתית שלהם והירשמו לבלוגים שלהם. עקבו אחרי הביצועים בקמפיינים ממומנים, האם יש להם עליה או ירידה במכירות. זה יעזור להישאר מעודכנים לגבי השקות המוצרים האחרונות, מבצעים ואסטרטגיות שיווק.

5.     למדו את תוכן שלהם: חקרו את התוכן המיוצר על ידי המתחרים. זה כולל פוסטים בבלוג, מאמרים, סרטונים וכל צורה אחרת של תוכן שהם מייצרים. חפשו מגמות, נושאים ופורמטים שמדברים לקהל שלהם ושלכם.

6.     עקבו אחר מילות המפתח: השתמשו בכלי מחקר מילות מפתח כדי לזהות מילות המפתח שהמתחרים מכוונים אליהן. זה ייתן תובנות לגבי אסטרטגיית ה- SEO שלהם ויעזור לזהות פערים במיקוד מילות המפתח.

7.     עקבו אחר ביקורות של לקוחות: עקבו אחר ביקורות של לקוחות ומשוב על המוצרים או השירותים של המתחרים. זה יעניק תובנות לגבי נקודות החוזק והחולשה שלהם, כמו גם תחומים פוטנציאליים לשיפור במוצרים / שירותים.

8.      ניתוח SWOT : ניתוח SWOT הוא מודל ניתוח מתחרים מקובל בעולם. המודל כולל ניתוח נקודות חוזק, חולשות, הזדמנויות ואיומים של המתחרים. על ידי כך, ניתן לקבוע איך לבדל את היתרונות ולנצל חולשות.

 

9.     השתתפו באירועים בתעשייה: השתתפו באירועים וכנסים בתעשייה שבהם סביר להניח שהמתחרים יהיו נוכחים. זה ייתן הזדמנות ליצור קשרים עם מנהיגים בתעשייה, ללמוד על המגמות האחרונות ולקבל תובנות לגבי אסטרטגיות המתחרים .

כלי מחקר וניתוח מתחרים

כשמדובר בביצוע מחקר מתחרים יעיל, הכלים הנכונים העומדים לרשותכם יכולים לעשות את כל ההבדל. כלי מחקר אלה יכולים לעזור לנו לאסוף תובנות ונתונים חשובים על האסטרטגיות, הביצועים והנוכחות הדיגיטלית של המתחרים. הנה כמה כלי מחקר מתחרים פופולריים שיכולים לעזור לנו להקדים את המתחרים:

1.      כלי מחקר SpyFu: כלי מחקר זה מאפשר לנו לרגל אחר אסטרטגיות החיפוש האורגניות והממומנות של המתחרים, לחשוף את מילות המפתח הרווחיות ביותר שלהם ולעקוב אחר מסעות הפרסום שלהם.

2.     כלי מחקר Ahrefs : הכלי מחקר הכי ידוע ביכולות ניתוח הקישורים הנכנסים החזקות שלו, מציע גם תכונות ניתוח מתחרים, כולל מחקר תנועה אורגני בחיפוש וניתוח פערי תוכן.

3.     כלי מחקר SimilarWeb:  כלי מחקר מתחרים זה מספק תובנות לגבי התנועה באתר של המתחרים, דמוגרפיה של קהלים, מקורות הפניה ועוד.

4.     כלי מחקר Buzzsumo: כלי מחקר מתחרים זה מאפשר לנתח את התוכן המשותף ביותר של המתחרים, לזהות משפיעים מרכזיים בנישה, ולגלות נושאים טרנדיים .

5.     התראות גוגל: הגדירו Alerts Google עבור שמות המותג של המתחרים, מילות מפתח בתעשייה או נושאי חדשות ספציפיים כדי לקבל התראות בכל פעם שמתפרסם מידע חדש.

6.     כלי האזנה למדיה חברתית: כלי מחקר כמו Hootsuite, Sprout Social ו-Brandwatch מאפשרים לכם לעקוב אחר פעילויות המדיה החברתית של המתחרים שלכם, מדדי מעורבות וניתוח סנטימנט.

 


ניסיון חינם

מחיר

תכונות

כלי מחקר מתחרים

ערובה של 30 יום להחזר כספי

החל מ-39 USD לחודש

מחקר PPC, מחקר SEO, מחקר מילות מפתח, ניתוח מתחרים

SpyFu

7 ימים עבור 7 USD

החל מ-99 USD לחודש

ניתוח קישורים נכנסים, מחקר מילות מפתח, מחקר תוכן, מעקב אחרי דירוגים, ביקורת אתרים

Ahrefs 

30 יום ראשונים חינם

החל מ-199 USD לחודש

ניתוח של תוכן מתחרים, זיהוי טרנדים ונושאים מרכזיים

Buzzsumo

שבועיים ראשונים חינם

החל מ-199 USD לחודש

ניתוח תנועה באתר, תובנות קהל, ניתוח מתחרים, השוואת ביצועים בתעשיה

SimilarWeb
חשוב לציין כי בעוד הכלי מחקר מתחרים יכולים לספק תובנות חשובות, יש להשתמש בהם בשילוב עם שיטות מחקר אחרות כדי לקבל תמונה מלאה של פעילות מתחרים.

ניתוח הנוכחות הדיגיטלית של המתחרים

על ידי מחקר וניתוח פעילויות המתחרים, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי האסטרטגיות שלהם, לזהות תחומים לשיפור ולגלות הזדמנויות חדשות עבור העסק.


הנה כמה צעדים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת מחקר בנושא הנוכחות הדיגיטלית של המתחרים :


1.     ניתוח האתר: התחלו על ידי בחינת אתר האינטרנט שלהם. הסתכלו על העיצוב, חוויית המשתמש והפונקציונליות. האם האתר שלהם מושך ויזואלית וקל לניווט? האם הם משתמשים בלחצני קריאה לפעולה יעילים וטפסים ליצירת לידים? ניתוח האתר שלהם יכול לספק תובנות לגבי המיתוג, המסרים והנוכחות המקוונת הכוללת שלהם.

2.     אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO): העריכו את אסטרטגיית SEO שלהם. האם הם מדורגים גבוה בדפי התוצאות של מנועי החיפוש עבור מילות מפתח רלוונטיות? לאילו מילות מפתח הם מכוונים? על ידי הבנת מאמצי ה- SEO שלהם, ניתן לחדד את אסטרטגיית ה- SEO  ולשפר נראות האתר.

3.     נוכחות ברשתות החברתיות: חקרו נוכחות המתחרים ברשתות חברתיות. באילו פלטפורמות הם פעילים? באיזו תדירות הם מפרסמים? איזה סוג תוכן הם משתפים? ניתוח הנוכחות שלהם ברשתות החברתיות יכול לעזור לזהות מגמות פופולריות, אסטרטגיות מעורבות ופערים שאתם תוכלו למנף.

4.     שיווק במייל: הירשמו לניוזלטרים בדוא"ל של המתחרים כדי להעריך את טקטיקות השיווק שלהם בדוא"ל. בדקו תדירות, התוכן והעיצוב בהודעות הדוא"ל שלהם. האם הם מציעים תוכן ותמריצים בעלי ערך? ניתוח מסעות הפרסום שלהם לשיווק בדוא"ל יכול לעורר רעיונות לשיפור אסטרטגיית הדוא"ל.

ע"י מחקר יסודי של הנוכחות הדיגיטלית של מתחרים, נשיג הבנה עמוקה יותר של האסטרטגיות שלהם ונזהה תחומים שבהם ניתן להתעלות מעליהם. חשוב להישאר מעודכנים ולהתאים את הטקטיקות דיגיטליות כדי להישאר בתחרות.

ביצוע ניתוח SWOT על מתחרים

ניתוח SWOT הוא מודל מחקר מתחרים ותכנון אסטרטגי המשמש להערכת נקודות החוזק, החולשות, ההזדמנויות והאיומים של עסק או ארגון. על ידי ביצוע ניתוח SWOT על המתחרים, נקבל תובנות יקרות ערך לגבי מעמדם בשוק ולזהות תחומים שבהם ניתן להשיג יתרון תחרותי.

כך אפשר לבצע ניתוח SWOT על המתחרים:

1. זיהוי מתחרים: התחלו במחקר וזיהוי מתחרים עיקריים בשוק. חפשו עסקים המציעים מוצרים או שירותים דומים  ופועלים באותו שוק יעד.

2. לנתח חוזקות: מחקר נקודות חוזק מתחרים. אלה יכולים לכלול גורמים כגון מוניטין מותג חזק, בסיס לקוחות גדול, תכונות או הצעות ייחודיות, ואפילו שירות לקוחות מעולה ויחודי.

3. להעריך חולשות: מחקר חולשות מתחרים. אלה יכולים להיות תחומים שבהם הם נופלים, כגון ביקורות גרועות של לקוחות, טכנולוגיה מיושנת, מגוון מוצרים מוגבל או חוסר חדשנות.

4. זיהוי הזדמנויות: חפשו הזדמנויות בשוק שהמתחרים עשויים לנצל. זה יכול לכלול מגמות מתפתחות, פלחי לקוחות לא מנוצלים, טכנולוגיות חדשות או העדפות צרכנים משתנות.

5. הערכת איומים: זהו איומים פוטנציאליים שהמתחרים עשויים להתמודד איתם. אלה יכולים לכלול מתחרים חדשים, תקנות משתנות, שפל כלכלי או טכנולוגיות משבשות.

על ידי ביצוע ניתוח SWOT מקיף על המתחרים, ניתן לפתח אסטרטגיות כדי לנצל את החולשות שלהם, להפחית איומים פוטנציאליים, ולנצל הזדמנויות בשוק. ניתוח זה יעזור לנו להקדים מתחרים ולקבל החלטות מושכלות לגבי העסק .

מלמד מחקר מתחרים, הנה עוד דרכים להקדים את המתחרים

מחקר מתחרים הוא חיוני להבנת האסטרטגיות והטקטיקות בהן משתמשים המתחרים. חמושים במידע זה, ניתן לפתח אסטרטגיות יעילות כדי להישאר בקדמת השוק.

הנה כמה טיפים ואסטרטגיות מעשיות שיעזרו להשיג יתרון תחרותי:

1.     לחדש: הישארו לפני המתחרים על-ידי חדשנות מתמדת והצגת מוצרים או שירותים חדשים. על ידי היותכם הראשונים לשווק פתרונות חדשניים, ניתן להתבסס כמובילים בתעשייה.


2.     הצעו שירות לקוחות מעולה: אחת הדרכים לבידול מהמתחרים היא על ידי מתן שירות לקוחות יוצא דופן. התמקדו בבניית מערכות יחסים ארוכות טווח עם הלקוחות שלכם ומעבר לציפיות שלהם.

3.     שתפו פעולה עם שותפים אסטרטגיים: צרו בריתות עם עסקים משלימים בתעשייה. על ידי שיתוף פעולה עם חברות אחרות, נרחיב את טווח ההגעה ללקוחות פוטנציאליים, שיתוף משאבים ולהשגת יתרון תחרותי.

4.     השקיעו בהכשרה ופיתוח עובדיםהעובדים ממלאים תפקיד מכריע בהצלחה. השקיעו בהכשרה ובפיתוח כדי להבטיח שיש להם את הכישורים והידע הדרושים כדי לעלות על הביצועים של המתחרים שלכם.

5.     הישארו מעודכנים במגמות בתעשייה: הישארו מעודכנים במגמות וההתפתחויות האחרונות בענף. זה יאפשר להתאים את האסטרטגיות ולהישאר לפני העקומה.

6.     דגש על שיפור מתמיד: הערכו ושפרו ללא הרף תהליכים, המוצרים והשירותים. חפשו דרכים לייעל תפעול, לשפר איכות ולספק ערך רב יותר ללקוחות.

7.     בנו מותג חזק:  פתחו זהות מותג חזקה אהובה עם קהל היעד. מותג חזק יכול לעזור לנו להתבלט מהמתחרים ולמשוך לקוחות נאמנים.

8.     נטרו משוב לקוחות והגבו לו: שים לב למשוב הלקוחות והשתמש בו כדי לשיפור הצעות. על ידי מתן מענה לצרכים ולחששות הלקוחות, ניתן להקדים את המתחרים.

 

9.     צפו והסתגלו לשינויים בשוק: עקבו מקרוב אחר מגמות השוק והיו מוכנים להתאים את האסטרטגיות בהתאם. להיות פרואקטיביים וזריזים יעזור להישאר לפני המתחרים.

 

מסקנה

ביצוע מחקר מתחרים יכול לשנות את כללי המשחק עבור בעלי אתרים שרוצים להקדים את המתחרים. על ידי קבלת תובנות לגבי האסטרטגיות, נקודות החוזק והחולשה של המתחרים שלך, ניתן לפתח אסטרטגיה שיווקית יעילה יותר ולקבל החלטות מושכלות לגבי העסק.

למרות שזה אולי נראה מרתיע בהתחלה, ישנם כלים וטכניקות רבים זמינים לעזור לנהל מחקר מתחרים יסודי ויעיל. מניתוח נוכחות דיגיטלית ועד ניטור מגמות בתעשייה, ישנן דרכים רבות לקבל תובנות חשובות לגבי המתחרים.

קחו את הזמן לבצע מחקר מתחרים יסודי. ניתן להשיג יתרון תחרותי ולמצב את העסק להצלחה. אז אל תהססו לצלול פנימה ולהתחיל לחקור המתחרים כבר היום!


Comments


bottom of page