top of page
יוכי שגב - דף הבית
 • תמונת הסופר/תיוכי שגב

קידום אתר וויקס (WIX)

עודכן: 22 בינו׳


קידום אתר וויקס
קידום אתר וויקס

מאמר זה מתמקד באסטרטגיות ובטכניקות השונות לצרכי קידום אתר וויקס. המאמר מצביע על החשיבות של SEO, תוכן, קישורים, הפניות, אופטימיזציה של האתר, שיווק במדיה חברתית ושיווק תוכן. בנוסף, מתן תובנות לגבי השימוש באנליטיקה למדידת הצלחת הקידום במנועי החיפוש. ובסוף נענה על השאלה, האם יש משהו מיוחד או שונה באתרי וויקס שאין באתרים אחרים בנושא של קידום אתרים?


נתחיל דווקא בסוף, הצלחת קידום אתר וויקס באופן כללי מתבטאת בתנועה ממוקדת (לא ספאם) וגדולה יותר של לקוחות, והצלחה של הטמעת אסטרטגיות קידום, שכמובן שבעקבותם יגיעו יותר לידים ויותר מכירות.


קידום אתרים באינטרנט מתחלק ל 2:

 • קידום ממומן - קידום ופרסום האתר בתשלום. במאמר זה לא נעסוק בתהליך והגדרה של קידום ממומן, זה נושא עצום בפני עצמו (בקרוב המאמר).


 • - כלומר קידום שלא בכסף, אלא ע"י הזרמת תנועה ויצירת תוכן טוב ואיכותי למשתמשים. נדון רבות בנושא קידום אורגני במאמר זה.


קידום אורגני של אתר וויקס, איך עושים את זה? מה מיוחד או שונה בתהליך קידום אתר וויקס? קודם כל נבין מה זה קידום אורגני באינטרנט.


יש כמה וכמה מרכיבים שבעזרתם ניתן למדוד קידום אורגני באינטרנט (גוגל לא מפרסמים את הנוסחא שבה הם משתמשים, אבל כן יודעים שמדובר במאות פרטמטרים למדידת איכות וקידום האתר). מה כן אפשר לעשות לצרכי קידום האתר? הרבה מאד!


קידום במנועי חיפוש שבתורו יביא לנראות גדולה יותר >תנועת לקוחות גדולה יותר > יותר לידים > יותר מכירות > המשך אופטימיזציה, אחזקה ושימור תוכן איכותי שימשיך להניע את גלגלי קידום האתר בגוגל.


מה זה SEO ומדוע SEO חיוני לתהליך קידום אתר וויקס (WIX)?


אופטימיזציה למנוע חיפוש (Search Engine Optimization) SEO, ממלא תפקיד מכריע בקידום האתר וויקס שלך ושיפור הנראות שלו בדפי תוצאות של מנועי החיפוש כגון גוגל. הטמעת אסטרטגיות קידום אתרים אפקטיביות יכולה לעזור להניע תנועה אורגנית לאתר וויקס , להגדיל את הנוכחות והנראות הדיגיטלית, ובסופו של דבר להגביר את הצלחת העסק שלך.


אחת הסיבות העיקריות לכך ש-SEO חיוני לאתר וויקס / Wix שלך היא שתמהיל האופטימיזציה עוזר למנועי החיפוש להבין טוב יותר מה תוכן האתר וויקס ובמה האתר עוסק. כאשר גוגל סורק אתר וויקס עשיר, ממוקד ובעל תוכן איכותי, גוגל יאפשר את קידום האתר במרחבי החיפוש שלו.


על ידי אופטימיזציה של תוכן האתר וויקס, שימוש במילות מפתח, חלוקה ברורה לקטגוריות, שימוש בטאגים והכנסת תיאורי מטא, אתה מאפשר לסורקי מנועי החיפוש לקרוא את האתר וויקס טוב יותר ובעקבות זה, לדרג ולמקם את האתר וויקס במקום הנכון עבורו. זה, בתורו, משפר את הסיכויים של האתר בתהליך קידום אתרים ולהופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש כאשר משתמשים מחפשים מילים מסוימות שרלוונטיות וקשורות לעסק או לתעשייה שלך.


יתר על כן, SEO מאפשר לך למקד מילות מפתח וביטויים ספציפיים שקהל היעד צפוי לחפש. על ידי ביצוע מחקר מילות מפתח ושילוב מילות מפתח בעלות ערך גבוה בתוכן האתר וויקס שלך, אתה מגדיל את הסבירות למשוך מבקרים שמתעניינים במוצרים או בשירותים שמוצעים באתר וויקס. תנועה ממוקדת זו גורמת לא רק לשיעורי המרה גבוהים יותר, אלא גם עוזרת לבסס את האתר כמקור אמין וסמכותי בתעשייה שלך.


יתרה מכך, קידום אתרים הוא תהליך מתמשך הדורש ניטור ואופטימיזציה מתמשכים. ככל שהאלגוריתמים של מנועי החיפוש מתפתחים, עליך להישאר מעודכן במגמות האחרונות ובשיטות העבודה המומלצות כדי לשמור על הנראות והדירוגים של האתר שלך. ניתוח קבוע של ביצועי האתר שלך, זיהוי אזורים לשיפור וביצוע התאמות נחוצות על סמך תובנות מונעות נתונים הם כולם חלק מאסטרטגיית SEO יעילה ותהליך קידום אתר באינטרנט.


"התוכן הוא המלך": תפקיד התוכן בתהליך קידום אתר בוויקס


תוכן ממלא תפקיד מכריע בתהליך קידום אתר וויקס (Wix) ושיתוף הקהל שלך. תוכן איכותי, רלוונטי ובעל ערך לא רק מושך מבקרים אלא גם גורם להם לחזור לעוד. הנה הסיבה שהתוכן הוא המלך בכל הנוגע לתהליך קידום אתר וויקס (Wix) שלך:


 • התוכן מבסס את המומחיות ובונה אמון עם הקהל. על ידי מתן תוכן אינפורמטיבי ומלא תובנות הקשור לענף או לנישה, אתה ממצב את עצמך כסמכות ומשיג אמינות. זה, בתורו, מעודד מבקרים לסמוך על המותג ומגביר את הסבירות שהם יחקרו את המוצרים או השירותים שלך באתר שלך בוויקס.

 • תוכן מהודק ומעוצב היטב עוזר לשפר את הנראות של האתר בתוצאות של מנועי החיפוש. מנועי החיפוש נותנים קידום ועדיפות לאתרים שמייצרים באופן עקבי תוכן רענן, רלוונטי ואיכותי. על ידי שילוב מילות מפתח רלוונטיות, אופטימיזציה של מטא תגיות ומבנה התוכן שלך בצורה יעילה, תוכל לשפר את דירוג האתר שלך במנועי החיפוש ולמשוך תנועה אורגנית לאתר בוויקס.

 • תוכן משכנע ניתן לשיתוף רב, מה שיכול להרחיב משמעותית את טווח ההגעה של לקוחות לאתר על פלטפורמה של וויקס. כאשר מבקרים מוצאים את התוכן שלך בעל ערך ומרתק, סביר יותר שהם ישתפו אותו עם הרשתות החברתיות שלהם, ויביאו יותר תנועה לאתר וויקס / Wix. בנוסף, כאשר התוכן שלך משותף, זה מגדיל את הסיכוי להשיג קישורים נכנסים מאתרים מכובדים אחרים, ומגביר עוד יותר את הסמכות והנראות של האתר שלך וכמובן יעזור לתהליך קידום האתר באינטרנט

 • יצירת תוכן ועדכונים עקביים תורמים לחוויית משתמש חיובית. כאשר מבקרים מוצאים תוכן רענן ורלוונטי באתר וויקס שלך, סביר יותר שהם יקדישו זמן רב יותר לחקור ולעסוק באתר שלך. זה יכול להוביל לשיעורי המרה גבוהים יותר ולהגברת נאמנות הלקוחות.


מה זה אופטימיזציה של האתר ואיך זה עוזר בתהליך קידום אתר וויקס / WIX?


אופטימיזציה של האתר הוא מונח שמשתמשים בו כמכלול לכמה היבטים קצת טכניים באתר.

 • המבנה ההיררכי של האתר. ככל שדף מסוים באתר נמצא נמוך יותר בהיררכית האתר כך מנועי החיפוש מבינים שהנושא פחות חשוב, לעומת זה כשהנושא נמצא בדפים הראשיים עם כותרת H1 כך מנועי החיפוש יבינו שמדובר בנושא עיקרי וחשוב באתר. לכן, המידה והנושא דף מסויים או מאמר חשוב באתר. יש לשים אותו למעלה בהיררכית האתר.

 • זמן עליית האתר – ככל שהאתר כבד יותר, כך זמן העלייה והטעינה שלו גדול יותר, המשתמשים עלולים לא לחכות שהאתר יעלה וללכת לאתר אחר. מנטישה של לקוחות, מנועי החיפוש מבינים שהאתר לא איכותי מספיק.


זמני עליית האתר עלולים להיות מושפעים מגורמים רבים, אציין 3 גורמים עיקריים:


1. האתר כבד מאד - כלומר האתר מכיל סרטונים כבדים, תמונות כבדות וכדומה. כאן צריך לעשות בדיקה יסודית של קבצים שיש באתר, לנקות או להפחית משקל. מומלץ מאד להחליף את קבצי הGPJ ו PNG לקבצי WEBP בעלי משקל נמוך ואיכות דומה.


2. השרת רחוק מקהל היעד - השרת שעליו יושב האתר רחוק מהקהל היעד ואז לוקח הרבה זמן לאתר להתעדכן, פה ניתן להיעזר בCDN. חשוב לדעת – אתרי וויקס פחות נוטים לסבול מבעיות שרת מרוחק כיוון ששרתי ההחברה מפוזרים בכל העולם


3. אחסון בשרת כללי – כשקונים חבילת אחסון בחברות שהם לא וויקס, ניתן לבחור דרגות שונות של חבילות אחסון. הזולות יותר מאפשרות אחסון זול על שרתים כללים עם רוחב פס נמוך ועל כן, האתר איטי ועל כן נפגע. למען האמת במקרה כזה קידום האתר נפגע מאד שכן גם מנועי חיפוש רואים שזהו אחסון זול עם רוחב פס נמוך וגם מוצאים שהאתר איטי ולא מגיב. גם כאן חשוב לדעת שהבעיה הזאת כלל לא קיימת באתרי וויקס. אתרי וויקס מאובטחים, בעלי פס רחב ובשרתים אמינים וייעודיים לאתרי אינטרנט


דוגמאות נוספות לאופטימיזציה של האתר הם בדיקת קנוניקאלס, בדיקת לינקים שבורים 301, כפילות בתכנים ועוד.


איך לינקים / הפניות עוזרים בתהליך קידום אתר בוויקס?


נושא הלינקים והקישורים בתהליך קידום אתרים באינטרנט, מחולק ל2 : לינקים חיצוניים ולינקים פנימיים, בלי להיכנס לסוגי הלינקים (כי זה כבר נושא למאמר שלם אחר).


 • לינקים פנימיים - מנועי החיפוש מאד אוהבים רצף והמשכיות, הם רוצים שהמשתמש יוכל לעבור מדף לדף, בקלות. בלי לצאת מהאתר ולהיכנס מחדש. מנועי החיפוש אוהבים שהמשתמש נע קדימה עם האתר. ולכן מאד חשוב לשים לינקים שמקשרים בין הדפים השונים באתר ו/או בין נושאים מסוימים. כמובן אין הכוונה ללינקים של ספאם אלה לינקים לדפים / נושאים שנותנים ערך למשתמש ומעלים את ערך האתר. בנוסף, כשאר משתמש נמצא זמן רב באתר, עובר בין הדפים השונים והמאמרים בנושאים שונים, גוגל מבין שהאתר נותן ערך למשתמשים וזה עוזר לתהליך קידום בגוגל.

 • לינקים חיצוניים – לינקים חיצוניים מתחלקים ל-2 : אתרים אחרים שמצביעים על האתר שלך, האתר שלך מצביע על אתרים אחרים. אתרים אחרים שמצביעים על האתר שלך זה מצוין עבור תהליך קידום האתר בגוגל! ככל שיותר אתרים מצביעים עלינו ומפנים אלינו תנועה זה עוזר בתהליך קידום (לא אתרי ספאם!). בנוסף, ככל שהאתר שיצביע עלינו יהיה קשור לנושא של האתר שלנו, מנועי החיפוש יבינו מזה שהאתר שלנו הוא איכותי, בעל סמכות ומוביל בתחום. איך משיגים לינקים חיצוניים שמפנים אלינו? שת"פים, פרסום מאמרים, קניית לינקים (תחום אפור על גבול השחור) ועוד. כאשר האתר שלנו מצביע על אתרים אחרים – חשוב שהאתר שלנו יצביע על אתרים אחרים אבל יותר חשוב לא להפריז. דמיינו דלי עם מים שכל קישור עושה חור קטן, אם נפנה להרבה אתרים אחרים, יהיו לנו הרבה חורים בדלי. לעומת זאת, אם הרבה אתרים יפנו אלינו, יהיה לנו הרבה מים.

אז מה מיוחד במערכת של וויקס (WIX) בהקשר של קידום אתר וויקס?


וויקס בהיותה הפלטפורמה המתקדמת ביותר, בעצם מקלה עליכם כבעלי אתרים. למען האמת, מקלה מאד! ב SETTINGS של האתר, יש אפשרות לבחור בMarkrting &SEO ושם המערכת מובילה אותך שלב אחרי שלב בנבכי הSEO. יותר קל מזה פשוט לא קיים!תהליך SEO במערכת אתר וויקס
תהליך SEO במערכת אתר וויקס

בנוסף, בכתיבת בלוג, המערכת תומכת ב:

 • המערכת מוסיפה לינקים פנימיים בצורה אוטומטית (כן, עדיין צריך לעשות עבודה בתוך המאמר,אבל חלק מהעבודה המערכת של וויקס, עושה עבורנו)